Клинички докажана
ефикасност!
Повеќе од 3.500.000
корисници

Дали имате акни, мозолчиња, рана ќелавост или себореја? Дали вашите нокти се кршат и се лупат? Дали страдате од честа ангина, полипи, тонзилитис, синузитис, замор и чести заболувања на урогениталниот систем? Дали имате паразити во телото или се сомневате во тоа?

Чајот Parazol е сигурен лек против паразити! Целосно ќе ги отстрани паразитите и цревните црви од вашето тело во рок од 30 дена.

Специјален попуст!

Отстранува паразити при првиот третман благодарение на состојките како што се: ароматичен лук, сув екстракт од пелин, пелинова трева, сув екстракт од вратика, цвет од вратика.

Го подобрува здравјето и ги штити црниот дроб, срцето, белите дробови, желудникот и кожата од паразити

Го забрзува распаѓањето на паразитите во цревата и ги уништува изведените јајца од паразити со помош на своите активни состојки

Попуст -50 %

27 Забелешка:

количината на производи што се продаваат по намалена цена е ограничена!

Редовна цена:

4800 MKD.

Намалена цена:

2400 MKD.

Вашите податоци се заштитени од SecureTECH

Секоја година 15 милиони луѓе умираат од паразити!

Пазете се од паразитите!

Тие се причина за заразни болести и рак

Ги напаѓаат црниот дроб, белите дробови, мозокот и срцето

Може да пораснат до 38 см и да изведат 250 јајца одеднаш

Проверете се за симптоми на инфекција!

 • Алергија (осип, влажни очи и течење на носот)
 • Чести настинки, тонзилитис и затнат нос
 • Хроничен замор (се заморувате брзо без оглед на тоа што правите)
 • Чести главоболки, запек и дијареја
 • Болки во мускулите и зглобовите
 • Нервоза, несоница и губење на апетитот
 • Темни кругови и кеси под очите

Како паразитите влегуваат во телото?

Предаватели
на инфекцијата

Преку вода, почва
и храна

Преку миленичиња
и инсекти

Преку предмети
и на јавни места

Како влијае Parazol на заразеното тело?

Пелин

 • Има деструктивен ефект врз сите познати паразити, го нормализира варењето на храната, ја отстранува анемијата, ја отстранува горушицата, го елиминира лошиот здив и го чисти организмот.

Диво оригано

 • Го подобрува варењето на храната, ја зајакнува перисталтиката на цревата, го подобрува апетитот, има антимикробни и антипаразитски својства и го зајакнува имунитетот.

Мајчина душица

 • Ги уништува штетните микроорганизми, има антивирусно дејство, го подобрува варењето на храната, ги подобрува заштитните функции на организмот, ги отстранува штетните материи од телото и дезинфицира.

Нане, анасон

 • Го подобруваат варењето на храната, ја нормализираат природната микрофлора на цревата, ги елиминираат гадењето и горушицата, го елиминираат лошиот здив и ги елиминираат грчевите и колитот.

Специјален попуст!

Попуст -50 %

Редовна цена:

4800 MKD.

Намалена цена

2400 MKD.

Количината на производи што се продаваат по намалена цена е ограничена!

Вашите податоци се заштитени од
SecureTECH

Резултати од клинички испитувања:

Испитувањето беше спроведено во клинички опкружување со учество на волонтери кои страдаат од болести предизвикани од паразити
90 – 100%
Резултати
од група 1
(Parazol против паразити)
1 – 2%
Резултати
од група 2
(плацебо)

Отстранување на цревните црви и нивните јајца

Нормализација на функцијата и состојбата на панкреасот

Отстранување на алергискиот дерматитис

Елиминација на гастритисот, чиревите и дијарејата

Елиминација на анемијата

100%

90%

90%

100%

Отстранување на цревните црви и нивните јајца

Отстранување на другите дијагнози

0%

1 – 2%

Зошто Parazol е подобар од специјалните хемиски лекови?

img
Parazol

Сертифициран лек препорачан од лекарите за отстранување на паразитите во домашни услови

Вашите деца ќе бидат заштитени од инфекции

Содржи само лековити билки собрани на еколошки недопрени места

Не предизвикува несакани ефекти (за разлика од хемиските лекови коишто предизвикуваат несвестица, гадење, повраќање и ја влошуваат биохемиската состојба на црниот дроб)

Тоа е целосно безбеден лек за детоксикација, така што може да се земе без рецепт

Специјален попуст!

Попуст -50 %

Редовна цена:

4800 MKD.

Намалена цена

2400 MKD.

Количината на производи што се продаваат по намалена цена е ограничена!

Вашите податоци се заштитени од
SecureTECH

Експертско мислење:

После настинката, најчести болести се оние кои се предизвикани од паразити. Денес има многу производи против паразити, но чајот Parazol е првиот што се појавува на пазарот. Во текот на изминатите десет години се покажа како сигурен лек којшто дава брзи резултати. Parazol е уникатна мешавина на билки. Им го препишувам Parazol на моите пациенти за третман и превенција на паразитски инфекции. Се подготвува така што се става една лажичка во шолја со врела вода и се остава да стои 30 минути. Пијте шолја чај 2-3 пати на ден.

Д-р Кире Трајчев

Доктор по заразни болести Доктор по медицина

Работно искуство: 18 години

Ќе бидете здрави благодарение на чајот Parazol и подобрениот имунолошки систем

Одлична состојба на кожата, косата и ноктите. Ќе изгледате помладо. Нема да имате алергии!

Варењето и цревата ќе ви функционираат нормално. Ќе имате добар сон и висока ефикасност на работа. Ќе може да работите повеќе без да се уморите!

Паразитите исчезнуваат од вашето тело засекогаш и ги носат сите болести со себе! Вие и вашите најблиски ќе бидете здрави!

Специјален попуст!

Попуст -50 %

Редовна цена:

4800 MKD.

Намалена цена

2400 MKD.

Количината на производи што се продаваат по намалена цена е ограничена!

Вашите податоци се заштитени од
SecureTECH

Што велат оние што веќе го пробале Parazol?

Во 2011 година, добив паразити. Оттогаш, мојата состојба е критична. Сѐ започна со постојана болка. После прегледот, ми препорачаа да се тестирам за паразити. Тестирањето откри дека во моето тело се присутни јајца од паразити. Примав терапија во болницата за заразни болести, каде што користеа хемиски лекови за време на третманот. После една година, паразитите се вратија. Решив да пробам природни лекови. Parazol се чинеше дека е најефикасен. Добро сум веќе 2,5 години! Се ослободив од алергиите, астмата, слабоста, несвестицата и болката. Мојот јазик ја врати својата природна боја и цревата ми функционираат совршено!

Лидија

Го прочитав составот на Parazol и рецензиите на интернет. Секако, бев загрижена за тоа дали ќе ми помогне или не. Откако разговарав со советниците, решив да го пробам. Строго се придржував на упатствата. По завршувањето на третманот, се чувствував како сосема друга личност. Повторно бев во добро расположение и бев поефикасна на работа. Кога ги забележав сите овие подобрувања, бев пресреќна! Немам повеќе паразити. Срцете ми застанува секој пат кога ќе помислам дека можеа да пораснат до 38 см! Ви благодарам што ме оздравевте!

Сашка

ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ за овој фантастичен производ! Нашиот син беше постојано болен. Дерматитисот не беше најголемиот проблем! Запек, дијареја, губење на апетит, бледо лице, течење на носот и болки во стомакот... Му дававме разни лекови, а потоа решивме да пробаме лекови за возрасни. За среќа, тетка му ни дојде на гости. Таа има поголемо искуство во одредувањето на дијагнозата од некои лекари. Има животно искуство! Ни го препорача Parazol. Леле! По еден месец нашиот син беше непрепознатлив. Стана посилен и поактивен! Што е најважно, беше повеќе заинтересиран за учење! Сега знам како да не дозволам паразитите да ни го уништат животот!

Kaте

Специјален попуст!

Discount -50 %

Редовна цена:

4800 MKD.

Намалена цена:

2400 MKD.

Количината на производи што се продаваат по намалена цена е ограничена!

Вашите податоци се заштитени од
SecureTECH

Што ќе добиете ако нарачате од нас?

Безбеден производ

Поволна цена без дополнителни трошоци

Испорака низ цела земја

Сертификат за оригинален производ

Како работиме?

1. Нарачувате преку нашата веб-страница

2. Ве контактираме

3. Ви испраќаме пакет

4. Плаќате кога ќе го подигнете пакетот

Parazol е сигурен производ против паразити!

Отстранува паразити при првиот третман благодарение на состојките како што се: ароматичен лук, сув екстракт од пелин, пелинова трева, сув екстракт од вратика, цвет од вратика.

Го подобрува здравјето и ги штити црниот дроб, срцето, белите дробови, желудникот и кожата од паразити

Го забрзува распаѓањето на паразитите во цревата и ги уништува изведените јајца од паразити со помош на своите активни состојки

Попуст -50 %

Редовна цена:

4800 MKD.

Намалена цена

2400 MKD.

Редовна цена:

4800 MKD.

Намалена цена

2400 MKD.